♥ Lucius Malfoy ♥

31. may 2006 at 16:06 | Athéna Pallas |  Postavy
Lucius Malfoy
Lucius byl guvernér Bradavic než byl propuštěn za to, že hrozil jiným rodinám, kteří měli v Bradavicích taky guvernéra, tím, že je nutil, aby odvolali ředitele Albuse Brumbála. A právě teď je na vězeňském ostrově v Azkabanu (Dostal se tam na začátku 6.dílu). Bohužel ho chytlo Ministerstvo kouzel ještě společně s ostatními smrtijedy (kteří samozřejmě věří, že svět by měl být ovládaný jen čistokrevnými kouzelníky vedený Lordem Voldemortem - hlavním padouchem). Magazín Forbes znamý ve Velké Británii posoudil, že Lucius Malfoy je v současné době dvanáctý mezi nejbohatšími fiktivními postavami.
Tady je mega fotogalerie Luciuse. čtěte dál --->>

Profil
Lucius je syn kouzelníka Abraxase Malfoye (jenž umřel na dračí neštovice, když byl Draco malý) a narodil se v roce 1954! (Čili je-li v Bradavicích rok 1995 - ve Fénixově řádu, pak je mu 41)Vystudoval bradavickou školu, kde zřejmě potkal svou ženu Narcissu Blackovou. A stejně tak jako mnoho zmijozelských studentů - i on se stal smrtijedem. Později se oženil s Narcissou a měli spolu jednoho syna Draca. I přesto, že charitativně podporoval svatého Munga a Ministerstvo kouzel, se ministerstvem spojil a často užíval jejich politických vlivů pro svoje dobro - koneckonců taky byl guvernér Bradavic. (Nikdy jsem nic o guvernérovi teda neslyšela, ale myslím, že to souvicí se Správní radou, ve které byl člen.)
Původ jména
Jméno Lucius - jedno z nejběžnějších římských jmen - je pravděpodobně narážka na římského diktátora Luciuse Sullu, který nezákonně popravoval své rivaly. Jeho jméno ale taky může znamenat narážka na římského císaře Luciuse Domitia Ahenobarba známý jako Nero. Navíc by to mohlo být inspirováno římskou básnickou tragédií Lucius Accius (170 př.n.l.) "oderint dum metuant" - "nechte je nanávidět, dokud se bojí (let them hate, so long as they fear v angličtině", což se na postavu Luciuse Malfoye docela hodí. Existuje taky Svatý Lucius (Lucius of Britain), mýtický jrál tehdejších Britů, jehož smrt způsoblia rebélii proti Římu. Lucius je taky legendární římský císař, který bojuje proti Králu Artušovi. Jméno Lucius též zní jako Luciufer, jméno pro ďábla. Lucifer se taky dá přeložit jako Světlonoš. Přijímení Malfoy je odvozeny od francouzského mal foi nebo mal foy, což zanmená čestný a věrný dohromady (zvláštní...).
Oddadost
Opustil smrtijedy po té, co Lord Voldemorta porazil teprve roční Harry Potter. Lucius tvrdil, že byl očarovaný Voldemortem a nezmínil se, že mu sloužil. Profesor Moody to později vysvětlil jako očarování kletbou Imperius. Ačkoli Ministerstvo kouzel toto vysvětlení přijalo, někteří jako třeba Artur Weasley (otec Rona Weaslyho - přítel Pottera).
Role v knize
Před tím, než Draco a Harry šli do Bradavic podruhé, Lucius zasadil starý deník patřící Tomovi Riddleovi (Voldemortovo skutečné jméno), který byl dán krátce před pádem Voldemorta do kotlíku Ginny Weasleyové nakupující v Krucáncích a Kaňourech školní potřeby. Bylo to propracované spiknutí použít ji na znovuotevření Tajmené komnaty, které by mohlo vést k útoku na mudlovské studenty. Lucius věděl, že ten deník byl očarovaný, aby ovlivnil ostatní, ale ve skutečnosti to byl taky jeden s Voldemortových Horcruxů (viteálů) - část Voldemortovy duše. Lucius tím zamýšlel, že když "otevře" Tajemnou komnatu Ginny, znemožní tím jejího otce - Artura Weasleyho, který byl hlava Ministerstva pro zneužití mudlovských výtvorů, což je asi část Ministerstva kouzelnického nátlaku Ministerstva kouzel (nevím, jak přeložit Misuse of Muggle Artifact Office of the Department of Magical Law Enforcement at the Ministry of Magic). Weasley, taky mudlovský stoupenec, navrhoval Mudlovský ochranný akt a právě potom Lucius zamýšlel zahanbit Weasleyho a svrhnout jeho Návrh.
Luciusův plán byl zpočátku úspěšný, dokonce i když šel Dobby (skřítek rodiny Malfoyových) Harryho varovat, že přijde hrozící nebezpečí. Potom co byla otevřena Tajemná komnata, mnoho studentů včetně kočky školníka Arguse Filche - paní Norrisové - a dokonce i školní duchové, systematicky zkameněly, což způsobil Bazilišek, který býval v komnatě a byl řízený Tomem Riddlem skrz Ginny, kterou napálil. Lucius využil vyplývající hrůzu, aby ovlivnil Správní Radu, která pak znemožní a propustí ředitele Brumbála.
Ginny nakonec přestala věřit očarovanému deníku a vyhodila ho pryč a objevil ho Harry. Malfoyův plán znemožnit Brumbála a Artura Weasleyho se vyřešil, když Riddle využil situace jít radši po Potterovi, než napadat mudly ve škole. Riddle přinutil Ginny, aby otevřela komnatu s vědomím, že Harry se pokusí ji zachránit. Harry nejen že zachránil Ginny, ale zároveň zničil Horcrux a kousek Voldemortovy duše, který deník obsahoval. Harry a Brumbál odhalili, co skrývaly útoky na Ginny dokazující její naivitu a odhalili i to, že byl Lucius do toho zapletený, což následně způsobilo jeho propuštění z funckce jednoho z guvernérů správní rady. Harry taky oklamal Luciuse tak, že zachránil Dobbyho, aby už nemusel sloužit Malfoyovým - tím, že mu dal ponožku do Luciusova deníku a Lucius pak deník strčil Dobbymu, který ho otevřel a to znamelo, že když skřítek dostane od svého pána něco k oblečení, je volný, což se samozřejmě Luciusovi nelíbilo, tak zaútočil na Pottera, ale Dobby kouzlo odblokoval "sktřítčím" kouzlem.
Když Voldemort znovu povstal a vyzval smrtijedy, Lucius se k němu znovu připojil a řekl Voldemortovi, že udělal všechno, co mohl, aby Voldemorta našel a pomohl mu povstát znovu. (Což samozřejmě... je zvláštní, když támhle tenkrát ministerstvu říkal, že byl ovládaný kletbou Imperius... no nic) Voldemort, který moc dobře ovládal Nitrobranu, Luciusovi tvrzení nepřijmul. (Že by teda ministerstvu nelhal? I když možná se mu ho hledatnechtělo, alerozhodně pro zlo je) Ačkoliv Harry byl svědkem Malfoyova vyhlášení, že je Lucius věrný Voldemortovi, Ministerstvo kouzel mu odmítlo věřit. A bohatý Malfoy udržoval silné vazby ke svému velmi vysokému místu - nejvýznačněji velkorysou finační podporou.
Lucius byl taky přítomný během bitvy Ministerstva kouzel jako očividný vůdce skupiny pro obnovení rozhodující věštby od Harryho. Vidělo ho mnoho ministerstkých úředníků, kteří byli vyzváni do Brumbálovy armády, a teď s nevyvratitenou důkazem směřující k jeho identitě - smrtijedovi - byl konečně Lucius poslán do Azkabanu ='((.
Malfoyovo selhání znovu získat věštbu na Ministerstvu kouzel spojené s nešťastnou náhodou, které způsobilo zničení části Voldemortovy duše skrz deník Toma Riddlea, mělo za následek, že Lucius a jeho rodina se stali předměty pomsty Temného Pána. Stále uvězněnému Luciusovi vězení moc neubližuje, nicméně jeho rodina není moc šťastná. Voldemort pověřil Luciusova syna Draca, aby zavraždil Brumbála, ale s tím, že když to neudělá, tak Voldemort zabije jeho i Narcissu.
A v sedmém díle je Lucius osvobozen z Azkabanu díky Lordovi Voldemortovi! Sláva jemu! Takže to znamená, že Jason Isaacs bude mít docela velkou radost, když zjistí, že se Lucius v 7.díle vrátil!
MEGA fotogalerie - klikněte
__________________________________________________________________________
Tohle je taková blbost z potterharry.netu:
Soudce: Pane Malfoyi, byl jste shledán viným ze zrady, pokusu o vraždu, z používání neprominutelných kleteb a spolčováním s Lordem Voldemortem. Co řeknete na svoji obhajobu?
Malfoy (nejistě): Ehm.. že jsem hezký?
Narcissa (třese soudcem): Moc hezký!
Soudce: Prosím, nechte mě, paní Malfoyová.
TOPlist
 


Poll

Jste smutní, že Jason Isaacs (Lucius Malfoy) nehraje v 6ém díle HP?

Strašně moc ='(( 54.4% (433)
Jo 10.1% (80)
Ne 5.4% (43)
Je mi to jedno 14.9% (119)
No to je dobře, že tam ten kriminálnickej smrtijed není 15.2% (121)

Comments

1 Lila Lila | 13. july 2006 at 18:12 | React

Hm,víte koho mi tady připomíná?Zaklínače Geralta.Bílé vlasy,černé onlečení.....

2 Annica Annica | 10. september 2006 at 17:01 | React

je to velmi impozantní postava, úplně mě dostal

3 potterman potterman | 22. october 2006 at 13:17 | React

podle mne trpí dícavičností v druhem díle na konci  kdyz harry dá do deníku ponožku lucius avda- a dlouho čeká pak se do toho vloží dobi jinak máme po potteroy

4 potterman potterman | 22. october 2006 at 14:50 | React

je tady někdo

5 Lenka Lenka | Email | 30. october 2006 at 12:58 | React

Ahoj,

Lucius Malfoy je skvelej, ma obrovsky charisma a je desne sexy.

To, ze mysli jen na sebe, je prece v dnesni dobe naprosto normalni, tak

proc by nemohl on...

Je perfektni...

L.

6 nagini nagini | 17. august 2007 at 21:28 | React

Lenka:  ahoj souhlasim s tebou,chtěla bych se s Luciusem setkat,ale asi by se mi rozklepaly kolena.

7 Lily Jane Lily Jane | 13. november 2007 at 16:32 | React

Lucius je fakt super postava. Bez něj by Draco nebyl tím, čím je....

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement